VÖLS. Niewielka miejscowość w samym sercu austriackiego Tyrolu

Völs

Völs to nieduża wioska położona w samym sercu austriackiego Tyrolu. Możesz tu przyjechać podczas podróży do Innsbrucka. Czekają tu na Ciebie cudowny alpejski klimat oraz przepiękne górskie krajobrazy, które z pewnością skradną Twoje serce. Podczas kilkugodzinnego spaceru możesz odwiedzić nie tylko Völs, ale też położoną tuż obok miejscowość Kematen in Tirol.

Podstawowe informacje

Völs to niewielka gmina wiejska, która jest położona raptem kilka minut drogi od Innsbrucka. Zamieszkuje ją nieco ponad 6 tysięcy osób. Miejsce to, podobnie zresztą jak inne okoliczne miejscowości, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że otaczają je przepiękne górskie wzniesienia, które naprawdę potrafią zachwycić. Panuje tu też fantastyczny wiejski klimat, który będzie dla Ciebie doskonałą odskocznią od często przytłaczającego i hałaśliwego wielkomiejskiego życia.

Z Völs graniczą następujące gminy:

Jeśli podróżujesz z Innsbrucka, to do Völs możesz oczywiście dojechać samochodem lub rowerem. Dobrym rozwiązaniem będzie też skorzystanie z połączenia autobusowego lub kolejowego. Zarówno pociągi jak i autobusy kursują na trasie Innsbruck Hauptbahnhof – Völs z dość dużą częstotliwością. Bilet kosztuje około 3 EUR w jedną stronę.

Völs
Völs

Völs – co zobaczyć?

Zarówno Völs jak i cała okolica są miejscem, które sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi w miłym dla oka otoczeniu przyrody. Jest tu wytyczonych kilka szlaków turystycznych, a w pobliżu znajdują się także ośrodki narciarskie oraz centrum rozrywki i sportu we wspomnianym już Axams. W samym Völs działa ponadto całkiem sporych rozmiarów centrum handlowe CYTA oraz restauracja McDonald’s. Co weekend odbywa się tu też pchli targ (Flohmarkt).

Przez Völs przepływa ponadto niewielkich rozmiarów potok, który określany jest jako Völser Gießen. Wraz z otaczającymi go krzewami, trzcinami i inną roślinnością brzegową został on w 1990 roku uznany za pomnik przyrody. Jeśli zaś chodzi o tutejszą zabudowę, to niektóre jej przykłady pochodzą nawet z XVIII wieku.

Völs
Völs

Podoba Ci się ten tekst, a może zainspirowałem Cię do podróży? Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli zechcesz zaprosić mnie na wirtualną kawę! Przeznaczę ją na dalszy rozwój bloga 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podobał Ci się ten tekst lub może masz jakieś dodatkowe pytania? Zostaw komentarz, a z przyjemnością Ci odpowiem!

A może jesteś ciekawy kolejnych tekstów na blogu? Dołącz do wspólnej podróży na Facebooku @stronyswiata.blog oraz na Instagramie @darek_wojdyga, a na pewno zawsze będziesz na bieżąco!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *