VÖLS. Niewielka miejscowość w samym sercu austriackiego Tyrolu (1)

Voels
Voels

W poniższym tekście pozostańmy jeszcze w klimacie austriackiego Tyrolu, o którym mieliście okazję dowiedzieć się nieco więcej w ostatnim wpisie na blogu. Głównym miastem tego regionu jest oczywiście Innsbruck, ale podczas swojej podróży jeden dzień warto poświęcić również na to, aby przespacerować się wśród okolicznych wiosek i z tej perspektywy podziwiać piękno tutejszego krajobrazu. Dwiema miejscowościami, które podczas takiego kilkugodzinnego spaceru możecie odwiedzić, są położone obok siebie Völs oraz Kematen in Tirol. Niniejszy krótki artykuł poświęcony jest pierwszej z nich.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

Völs to niewielka gmina wiejska, która jest położona raptem kilka minut drogi od Innsbrucka i którą zamieszkuje nieco ponad 6 tysięcy osób. Miejsce to, podobnie zresztą jak inne okoliczne miejscowości, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że otaczają je przepiękne górskie wzniesienia, które naprawdę potrafią zachwycić, ale panuje tu też fantastyczny wiejski klimat, który będzie dla Was doskonałą odskocznią od często przytłaczającego i hałaśliwego wielkomiejskiego życia.

Z Völs graniczą następujące gminy:

Jeśli podróżujecie z Innsbrucka, to do Völs możecie dostać się oczywiście samochodem lub rowerem, ale dobrym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z połączenia autobusowego lub kolejowego. Zarówno pociągi jak i autobusy kursują na trasie Innsbruck Hauptbahnhof – Völs z dość dużą częstotliwością, a cena biletu nie powinna przekroczyć około 3 EUR w jedną stronę.

Völs

Völs

Völs

Völs

 

CO ZOBACZYĆ?

Zarówno Völs jak i cała okolica są miejscem, które sprzyja spacerom i aktywnemu wypoczynkowi w miłym dla oka otoczeniu przyrody. Jest tu wytyczonych kilka szlaków turystycznych, a w pobliżu znajdują się także ośrodki narciarskie oraz centrum rozrywki i sportu we wspomnianym już Axams. W samym Völs działa ponadto całkiem sporych rozmiarów centrum handlowe CYTA oraz restauracja McDonald’s, a co weekend odbywa się tu też pchli targ (Flohmarkt).

Przez Völs przepływa ponadto niewielkich rozmiarów potok, który określany jest jako Völser Gießen i który wraz z otaczającymi go krzewami, trzcinami i inną roślinnością brzegową został w 1990 roku uznany za pomnik przyrody. Jeśli zaś chodzi o tutejszą zabudowę, to niektóre jej przykłady pochodzą nawet z XVIII wieku.

Völs

Völs

Völs

Völs

 

Podobał Ci się ten tekst lub może masz do niego jakieś dodatkowe pytania? Zostaw komentarz, a z przyjemnością Ci odpowiem!

A może jesteś ciekawy(-a) kolejnych tekstów, które już niebawem zostaną opublikowane na stronie? Dołącz do wspólnej podróży na Facebooku @stronyswiata.blog oraz na Instagramie @darek_wojdyga i @wszystkiestronyswiata.pl, a na pewno zawsze będziesz na bieżąco!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *