KEMATEN IN TIROL. Niewielka miejscowość w samym sercu austriackiego Tyrolu (2)

Kematen in Tirol
Kematen in Tirol

Po poprzednim wpisie, z którego dowiedzieliście się co nieco o niewielkiej austriackiej miejscowości Völs, pora na jego kontynuację, w której przeczytacie o położonej tuż obok wiosce Kematen in Tirol. Wizyta w tej miejscowości może być jednym z celów kilkugodzinnej wycieczki, na którą możecie się wybrać podczas pobytu w Innsbrucku. Przybycie tu pozwoli Wam bowiem ujrzeć z bliska przepiękny górski krajobraz, który naprawdę potrafi zachwycić.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

Kematen in Tirol to naprawdę niewielka gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol, którą zamieszkuje raptem niespełna 3 tysiące mieszkańców. Tuż obok Kematen znajdują się takie miejscowości jak:

Większym miastem położonym nieopodal jest natomiast oczywiście Innsbruck, który określany jest mianem stolicy austriackiego Tyrolu i o którym również przeczytacie w poświęconym mu wpisie na blogu (ZOBACZ).

Do Kematen z Innsbrucka można oczywiście dojechać samochodem (około 10 minut jazdy) lub rowerem, a optymalnym rozwiązaniem wydaje się także skorzystanie z autobusu lub pociągu. Jedną z proponowanych tras spaceru może być np. dotarcie pociągiem do Völs i potem wybranie się pieszo właśnie do Kematen. Do Innsbrucka można natomiast wrócić jednym z podmiejskich autobusów, które zapewniają całkiem sprawne połączenia między wszystkimi miejscowościami w regionie.

 

CO ZOBACZYĆ?

Tym, co zarówno w Kematen, jak również w innych okolicznych wioskach, przykuje Waszą uwagę, są z pewnością przepiękne górskie krajobrazy, które skradną niejedno serce! W centrum tej niedużej miejscowości warto przyjrzeć się ponadto niezwykle zadbanym gospodarstwom, które bez wątpienia tworzą niepowtarzalny wiejski, ale zarazem bardzo elegancki, klimat tego miejsca.

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Co ciekawe, pierwsze udokumentowane wzmianki o istnieniu Kematen pochodzą już ze średniowiecza, a obecnie najstarsza zachowana zabudowa liczy tu sobie kilkaset lat. Najważniejszym zabytkiem zlokalizowanym na terenie tej miejscowości jest bez wątpienia dosyć charakterystyczny barokowy kościół parafialny. Znajduje się tu też kilka innych obiektów wpisanych na listę ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym między innymi wciąż istniejące wolno stojące skrzynie na zboże, które zostały zbudowane w XIV wieku do przechowywania dziesięciny.

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

W Kematen znajdziecie również kilka lokali gastronomicznych, w których po całym dniu spacerowania i gapienia się w zachwycający górski krajobraz możecie zjeść coś dobrego. Knajpką godną polecenia jest tutaj z pewnością Verenas Würstelstand, gdzie serwowane są proste danie kuchni lokalnej.

 

Podobał Ci się ten tekst lub może masz do niego jakieś dodatkowe pytania? Zostaw komentarz, a z przyjemnością Ci odpowiem!

A może jesteś ciekawy(-a) kolejnych tekstów, które już niebawem zostaną opublikowane na stronie? Dołącz do wspólnej podróży na Facebooku @stronyswiata.blog oraz na Instagramie @darek_wojdyga i @wszystkiestronyswiata.pl, a na pewno zawsze będziesz na bieżąco!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *