KEMATEN IN TIROL. Przepiękny alpejski krajobraz nieopodal Innsbrucka

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol to nieduża miejscowość, którą możesz odwiedzić podczas wizyty w Innsbrucku. Wizyta w tym miejscu pozwoli Ci ujrzeć z bliska przepiękny alpejski krajobraz, który naprawdę potrafi zachwycić. Podczas kilkugodzinnego spaceru możesz odwiedzić nie tylko Kematen in Tirol, ale też położoną tuż obok miejscowość Völs.

Podstawowe informacje

Kematen in Tirol to naprawdę niewielka gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol. Zamieszkuje ją raptem niespełna 3 tysiące mieszkańców. Tuż obok Kematen znajdują się takie miejscowości jak:

  • Völs,
  • Birgitz,
  • Axams,
  • Grinzens,
  • Unterperfuss,
  • Zirl.

Większym miastem położonym nieopodal jest natomiast oczywiście Innsbruck, który określa się mianem stolicy austriackiego Tyrolu.

Do Kematen z Innsbrucka można oczywiście dojechać samochodem (około 10 minut jazdy) lub rowerem. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się także skorzystanie z autobusu lub pociągu. Jedną z proponowanych tras spaceru może być np. dotarcie pociągiem do Völs i potem wybranie się pieszo właśnie do Kematen. Do Innsbrucka można natomiast wrócić jednym z podmiejskich autobusów. Zapewniają one całkiem sprawne połączenia między wszystkimi miejscowościami w regionie.

Kematen in Tirol
Kematen in Tirol
Kematen in Tirol
Kematen in Tirol
Kematen in Tirol

Kematen in Tirol – co zobaczyć?

Tym, co zarówno w Kematen, jak również w innych okolicznych wioskach, przykuje Twoją uwagę, są z pewnością przepiękne górskie krajobrazy, które skradną niejedno serce! W centrum tej niedużej miejscowości warto przyjrzeć się ponadto niezwykle zadbanym gospodarstwom. Tworzą one niepowtarzalny wiejski, ale zarazem bardzo elegancki, klimat tego miejsca.

Co ciekawe, pierwsze udokumentowane wzmianki o istnieniu Kematen pochodzą już ze średniowiecza. Obecnie najstarsza zachowana zabudowa liczy tu sobie kilkaset lat. Najważniejszym zabytkiem zlokalizowanym na terenie tej miejscowości jest bez wątpienia dosyć charakterystyczny barokowy kościół parafialny. Znajduje się tu też kilka innych obiektów wpisanych na listę ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym między innymi wolno stojące skrzynie na zboże, które zostały zbudowane w XIV wieku do przechowywania dziesięciny.

W Kematen znajdziesz również kilka lokali gastronomicznych, w których po całym dniu spacerowania i gapienia się w zachwycający górski krajobraz możesz zjeść coś dobrego. Knajpką godną polecenia jest tutaj z pewnością Verenas Würstelstand, gdzie serwowane są proste dania kuchni lokalnej.

Kematen in Tirol
Kematen in Tirol
Kematen in Tirol
Kematen in Tirol

Podoba Ci się ten tekst, a może zainspirowałem Cię do podróży? Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli zechcesz zaprosić mnie na wirtualną kawę! Przeznaczę ją na dalszy rozwój bloga 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podobał Ci się ten tekst lub może masz do niego jakieś dodatkowe pytania? Zostaw komentarz, a z przyjemnością Ci odpowiem!

A może jesteś ciekawy kolejnych tekstów na blogu? Dołącz do wspólnej podróży na Facebooku @stronyswiata.blog oraz na Instagramie @darek_wojdyga, a na pewno zawsze będziesz na bieżąco!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *