7 MIEJSC Z WIDOKIEM NA WIEŻĘ EIFFLA. Gdzie zrobić zdjęcie z Wieżą Eiffla w tle?

7 miejsc z widokiem na Wieżę Eiffla

Wieża Eiffla to największy i najważniejszy symbol Paryża. Jest to też jedna z najbardziej znanych budowli na całym świecie. Jadąc do Paryża na pewno będziesz chciał zobaczyć Wieżę Eiffla i zrobić jej zdjęcie. W Paryżu znajduje się wiele miejsc z przepięknym widokiem na wieżę. W poniższym tekście pokażę Ci najlepsze miejsca z widokiem na Wieżę Eiffla. Znajdziesz tu najlepsze punkty widokowe z wieżą w tle oraz słynne instagramowe miejscówki.

Miejsca z widokiem na Wieżę Eiffla

1. Pola Marsowe – Champ de Mars

Pola Marsowe rozciągają się tuż pod Wieżą Eiffla. Jest to jeden z największych parków w Paryżu. Ma on powierzchnię 25 ha. Wiele osób urządza tu sobie piknik. Możesz zrobić tak samo i poczuć się jak prawdziwy paryżanin. Pola Marsowe są też jednym z najpopularniejszych miejsc na oświadczyny! Widać stąd Wieżę Eiffla w całej okazałości. Czasami mogą ją przysłonić chmury i mgła.

2. Pont d’Iéna i Place de Varsovie

Wieża Eiffla znajduje się tuż obok Sekwany. Świetny widok na wieżę znajdziesz też po drugiej stronie rzeki. Przejdź mostem Pont d’Iéna i dojdź do Place de Varsovie. Jest to dość ruchliwy plac i zawsze spaceruje tu sporo turystów. Zrobisz tu piękne zdjęcie z Wieżą Eiffla w tle. Możesz też odbić trochę w bok, gdzie będzie mniej ludzi. Także stąd Wieża Eiffla prezentuje się naprawdę świetnie!

3. Trocadéro

Trocadéro to spory plac, który również znajduje się po drugiej stronie Sekwany. Znajduje się on na szczycie niewielkiego wzgórza Chaillot. Stoi tu także monumentalny Palais de Chaillot. Tuż obok rozciągają się zaś piękne ogrody w stylu angielskim. Jest to jedno z najlepszych miejsc z widokiem na Wieżę Eiffla. Od Wieży Eiffla do ogrodów Trocadéro dojdziesz pieszo w 10 minut. Dojeżdża tu także metro (wysiądź na stacji Trocadéro).

4. Most Aleksandra III – Pont Alexandre III

Ładny widok na Wieżę Eiffla ujrzysz także z Mostu Aleksandra III. Jest to najpiękniejszy most w całym Paryżu. Powstał on w 1900 roku, a po obu jego stronach stoją kamienne lwy. Most jest nieco oddalony od Wieży Eiffla, ale widok na wieżę jest naprawdę piękny. Na pewno zrobisz tu wiele ładnych zdjęć!

5. Łuk Triumfalny – Arc de Triomphe

Łuk Triumfalny to jeden z najcenniejszych zabytków Paryża. Powstał on na życzenie Napoleona, a jego budowę zakończono w 1836 roku. Łuk jest naprawdę piękny i musisz go zobaczyć z zewnątrz. Możesz też wejść do środka. Na górze znajduje się punkt widokowy – według mnie najlepszy w Paryżu! Świetnie widać stąd całe miasto! Zobaczysz stąd także Wieżę Eiffla. Bilet wstępu kosztuje 13 EUR. Możesz go kupić na miejscu w kasie.

Podoba Ci się ten tekst, a może zainspirowałem Cię do podróży? Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli zechcesz zaprosić mnie na wirtualną kawę! Przeznaczę ją na dalszy rozwój bloga 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

6. Metro w Paryżu – linia nr 6

Piękny widok na Wieżę Eiffla zobaczysz również podróżując metrem w Paryżu. Wsiądź w linię nr 6 i patrz przez okno pomiędzy stacjami Bir-Hakeim i Passy. Stacje te znajdują się po dwóch stronach Sekwany. Metro na tym odcinku nie jedzie pod ziemią, tylko mostem. Dzięki temu widać stąd wieżę w całej okazałości! Musisz tylko patrzeć w dobrą stronę! Prawda, że to piękny widok?

7. Galeria Lafayette

Galeria Lafayette to centrum paryskiej mody. Znajduje się tu wiele luksusowych butików i drogich sklepów. Możesz przyjść tu na zakupy, ale musisz mieć bardzo dużo pieniędzy. Możesz też wjechać na samą górę. Znajduje się tu punkt widokowy. Widać stąd wieżę w oddali. Wstęp na taras widokowy jest bezpłatny. Jest to atrakcja, z której warto skorzystać!

Będąc w Paryżu nie da się nie zobaczyć Wieży Eiffla. Jak sam widzisz, świetnie widać ją z różnych miejsc w mieście. Popatrz na nią zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. Wieczorem Wieża Eiffla jest pięknie podświetlona. Po zmroku o każdej pełnej godzinie wieża migocze przez 10 minut. Musisz to zobaczyć!


Podobał Ci się ten tekst? A może masz do niego jakieś pytania? Zostaw komentarz, a chętnie Ci odpowiem! Dołącz do wspólnej podróży na Facebooku @stronyswiata.blog oraz na Instagramie @darek_wojdyga, a na pewno zawsze będziesz na bieżąco!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *