WISZĄCE MOSTY LA FORTUNA. Park Mistico Arenal Hanging Bridges

Mistico Arenal Hanging Bridges

WISZĄCE MOSTY LA FORTUNA

Mistico Arenal Hanging Bridges (Mistico Arenal Puentes Colgantes) to rezerwat przyrody utworzony w samym sercu lasu deszczowego w Kostaryce. To miejsce, w którym możesz obcować z tutejszą naturą i poznać ją z nieco innej perspektywy. W parku znajduje się 16 mostów, z czego aż połowa to mosty wiszące. Prowadzą one pośród gęstej zieleni lasu deszczowego ponad koronami drzew. Wizyta w tym miejscu jest niesamowitym doświadczeniem, które na długo zapamiętasz.

Wiszące mosty to jedna z najciekawszych atrakcji w okolicy miasteczka La Fortuna w Kostaryce. Jak wygląda wizyta parku Mistico Arenal Hanging Bridges? Jak zaplanować zwiedzanie? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Wiszące Mosty La Fortuna – zwiedzanie

Jeśli planujesz podróż do Kostaryki, to na pewno wiesz, że największą atrakcją tego kraju jest bliskość natury i piękno tutejszych lasów deszczowych. W parku Mistico Arenal będziesz mógł podejrzeć z bliska zachwycającą przyrodę, a także zobaczysz wiele egzotycznych roślin oraz żyjące tu zwierzęta. Ten prywatny rezerwat ma powierzchnię 250 ha i rozciąga się on nieopodal miasteczka La Fortuna i jeziora Arenal.

W parku Mistico Arenal Hanging Bridges wytyczono szlak, który ma 3.2 km długości. Jest też krótszy wariant trasy mający 1.5 km długości. Szlak prowadzi pośród bujnej roślinności lasu deszczowego. Przy odrobinie szczęścia może uda Ci się dostrzec tu różne zwierzęta, np. małpki, leniwce, ptaki czy jaszczurki. Na terenie rezerwatu żyje 350 gatunków ptaków, 120 gatunków ssaków oraz 250 gatunków płazów i gadów.

Jeśli zależy Ci na obserwacji zwierząt, to możesz wybrać się tu w ramach wycieczki z przewodnikiem. Przewodnik dysponuje profesjonalnym sprzętem do obserwacji i pokaże Ci zwierzęta, których sam nie będziesz w stanie dostrzec.

Najważniejszą atrakcją parku są jednak wiszące mosty, które prowadzą pomiędzy koronami drzew. To właśnie dzięki nim to miejsce cieszy się tak dużą popularnością. Na pewno zrobisz tu sobie niejedno piękne zdjęcie. Z wielu miejsc w parku można także podziwiać okoliczny krajobraz. Na szlaku znajduje się również wodospad Morfo Azul, który ma wysokość 21 m.

Do parku najlepiej przyjechać rano, kiedy nie ma tu jeszcze tak wielu turystów. Nikt nie będzie Ci wówczas przeszkadzał w spacerze. Spaceruj w takim tempie, które Ci najbardziej odpowiada, i wsłuchuj się w odgłosy przyrody. Wybierając się do parku pamiętaj o zakrytym obuwiu (jest to sprawdzane). Warto też zabrać ze sobą środek na komary oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Dojazd do parku Mistico Arenal Hanging Bridges

Park Mistico Arenal znajduje się w odległości ok. 20 km od miejscowości La Fortuna. Do parku można dojechać drogą nr 142 prowadzącą w kierunku jeziora Arenal. Obok zapory jeziora trzeba skręcić w prawo w brukowaną ścieżkę, którą dojedziesz na duży bezpłatny parking. To właśnie tutaj znajduje się wejście do parku, kasy biletowe oraz toalety. Znajdziesz tu także sklepik z pamiątkami oraz niewielką restaurację.

Tuż obok parkingu jest także zlokalizowany punkt widokowy, z którego rozpościera się świetny widok na wulkan Arenal. Koniecznie zwróć uwagę na to miejsce.

Jeśli nie dysponujesz samochodem, to do parku Mistico Arenal możesz przyjechać taksówką lub uberem z centrum La Fortuna. Jeśli zaś wykupisz sobie wycieczkę zorganizowaną z przewodnikiem, to wówczas transport do parku i z powrotem do hotelu będziesz miał zapewniony.

Dni i godziny otwarcia

Rezerwat Mistico Arenal Hanging Bridges jest czynny codziennie od godz. 6 do godz. 16:30. Ostatnie wejście do parku jest możliwe o godz. 15:50. Na zwiedzanie parku warto przeznaczyć ok. 2 godzin. Wytyczony szlak nie jest trudny do pokonania.

Park możesz odwiedzić o każdej porze roku. Praktycznie przez cały rok jest tu gorąco i wilgotno. Pamiętaj jednak, że od maja do listopada trwa w Kostaryce pora deszczowa. Opady bywają wtedy intensywne, ale nie oznacza to, że pada codziennie i przez cały dzień.

Podoba Ci się ten tekst, a może zainspirowałem Cię do podróży? Będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli zechcesz zaprosić mnie na wirtualną kawę! Przeznaczę ją na dalszy rozwój bloga 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ceny biletów

Ceny biletów do parku Mistico Arenal:

  • osoby dorosłe: 28 USD + podatek, czyli łącznie 31.64 USD,
  • młodzież od 11. do 18. roku życia: 18 USD + podatek, czyli łącznie 20.34 USD,
  • osoby od 65. roku życia: 23 USD + podatek, czyli łącznie 25.99 USD,
  • dzieci do 10. roku życia: wstęp darmowy.

Bilety można kupić na miejscu w kasie bądź wcześniej poprzez stronę internetową parku.

W ofercie parku są również wycieczki grupowe z przewodnikiem, a także nocne zwiedzanie lasu deszczowego. W tym przypadku konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, a cena takich wycieczek to ok. 55 USD za osobę.

Wycieczki do parku wiszących mostów organizują również liczne biura wycieczkowe. Ten typ wycieczki jest oczywiście znacznie droższy niż samodzielne zwiedzanie. Cena takiej wycieczki może wynosić nawet 70 USD, ale jest w niej zawarty transport do i z parku. Wycieczki można wykupić w biurach znajdujących się w centrum La Fortuna, a także w niektórych hotelach. Możesz zapytać o taką możliwość w recepcji swojego hotelu.

Wiszące Mosty La Fortuna – czy warto?

Wiszące mosty to jedna z najbardziej popularnych atrakcji w Kostaryce. Warto jednak wiedzieć, że Mistico Arenal Park nie jest jedynym obiektem oferującym taką atrakcję. Podobne miejsca znajdują się chociażby w okolicach Monteverde – w parkach Selvatura i Sky Adventure. Oba te miejsca również są chętnie odwiedzane przez turystów.

Do parku wiszących mostów w La Fortuna zdecydowanie warto przyjechać. Wizyta w takim miejscu jest niesamowitym przeżyciem. Alternatywnie możesz wybrać jeden z parków w Monteverde. Raczej nie ma sensu dublować tych atrakcji. Układając swój plan podróży sam zdecyduj, które z tych miejsc najlepiej będzie Ci odwiedzić.

Czy warto korzystać z wycieczek zorganizowanych w Mistico Arenal Hanging Bridges? To zależy. Jeśli zależy Ci na obserwacji zwierząt, to zdecydowanie tak! Pamiętaj jednak, że w całej Kostaryce jest także wiele innych bardziej znanych miejsc do obserwacji zwierząt. Jeśli planujesz korzystać z przewodnika w rezerwatach Monteverde czy Manuel Antonio, to spokojnie możesz tego nie robić w parku wiszących mostów.

Zobacz również:

LA FORTUNA. Przewodnik. Najciekawsze atrakcje. Co warto zobaczyć?

KOSTARYKA NA WŁASNĄ RĘKĘ. Jak się przygotować?


Podobał Ci się ten tekst lub może masz do niego jakieś dodatkowe pytania? Zostaw komentarz, a z przyjemnością Ci odpowiem!

A może jesteś ciekawy(-a) kolejnych tekstów, które już niebawem zostaną opublikowane na stronie? Dołącz do wspólnej podróży na Facebooku @stronyswiata.blog oraz na Instagramie @darek_wojdyga, a na pewno zawsze będziesz na bieżąco!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *