KEMATEN IN TIROL. Niewielka miejscowość w samym sercu austriackiego Tyrolu

Kematen in Tirol
Kematen in Tirol

Po poprzednim wpisie, w którym opowiedziałem co nieco o niewielkiej austriackiej miejscowości Völs, pora na jego kontynuację, w której pokażę Wam położoną tuż obok wioskę Kematen in Tirol. Wizyta w tej miejscowości była jednym z celów kilkugodzinnej wycieczki, na którą wybrałem się podczas mojego pobytu w Innsbrucku, a przybycie tu okazało się bardzo dobrym pomysłem, bo otaczający nas tu przepiękny górski krajobraz potrafi naprawdę zachwycić.

 

Podstawowe informacje

Kematen in Tirol to naprawdę niewielka gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol, którą zamieszkuje raptem niespełna 3 tysiące mieszkańców. Tuż obok Kematen znajdują się takie miejscowości jak:

Większym miastem położonym nieopodal jest natomiast oczywiście Innsbruck, który określany jest mianem stolicy austriackiego Tyrolu i o którym również przeczytacie w poświęconym mu wpisie na blogu (ZOBACZ).

 

Co zobaczyć?

Tak jak już wspomniałem, tym, co zarówno w Kematen, jak również w innych okolicznych wioskach, przykuje Waszą uwagę, są z pewnością przepiękne górskie krajobrazy, które skradną niejedno serce! W centrum tej niedużej miejscowości warto przyjrzeć się ponadto niezwykle zadbanym gospodarstwom, które bez wątpienia tworzą niepowtarzalny wiejski, ale zarazem bardzo elegancki, klimat tego miejsca.

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Co ciekawe, pierwsze udokumentowane wzmianki o istnieniu Kematen pochodzą już ze średniowiecza, a obecnie najstarsza zachowana zabudowa liczy tu sobie kilkaset lat. Najważniejszym zabytkiem zlokalizowanym na terenie tej miejscowości jest bez wątpienia dosyć charakterystyczny barokowy kościół parafialny. Znajduje się tu też kilka innych obiektów wpisanych na listę ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym między innymi wciąż istniejące wolno stojące skrzynie na zboże, które zostały zbudowane w XIV wieku do przechowywania dziesięciny.

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

W Kematen znajdziecie również kilka lokali gastronomicznych, w których po całym dniu spacerowania i gapienia się w zachwycający górski krajobraz możecie zjeść coś dobrego. Knajpką godną polecenia jest tutaj z pewnością Verenas Würstelstand, gdzie serwowane są proste danie kuchni lokalnej.

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

Kematen in Tirol

 

Jak dojechać?

Do Kematen z Innsbrucka można oczywiście dojechać samochodem (około 10 minut jazdy) lub rowerem, a optymalnym rozwiązaniem wydaje się także skorzystanie z autobusu lub pociągu. Ja pociągiem dotarłem do Völs, skąd w drogę do Kematen wybrałem się pieszo. Do Innsbrucka wróciłem natomiast jednym z podmiejskich autobusów, które zapewniają całkiem sprawne połączenia między wszystkimi miejscowościami w regionie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *