KEMATEN IN TIROL. Krajobrazy austriackich Alp (2)

Kematen in Tirol
Kematen in Tirol

(termin podróży: 26.08.2018)

Po poprzednim wpisie, w którym opowiedziałem co nieco o niewielkiej austriackiej miejscowości Völs, pora na jego kontynuację, w której pokażę Wam położoną tuż obok wioskę Kematen in Tirol. Wizyta w tej miejscowości była jednym z celów kilkugodzinnej wycieczki, na którą się wybrałem podczas mojego pobytu w Innsbrucku, a przybycie tu było okazało się bardzo dobrym pomysłem, bo otaczający nas tu przepiękny górski krajobraz potrafi naprawdę zachwycić.

Kematen in Tirol to naprawdę niewielka gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol, którą zamieszkuje raptem niespełna 3 tysiące mieszkańców. Co ciekawe, pierwsze wzmianki o istnieniu tej miejscowości pochodzą już z XII wieku, a obecnie najstarsza zachowana zabudowa liczy tu sobie niemal 300 lat. Tuż obok Kematen znajduje się Völs, a większym miastem położonym nieopodal jest oczywiście Innsbruck.

 

Zobacz również:

INNSBRUCK. Krótki przewodnik po mieście nazywanym sercem austriackiego Tyrolu

VÖLS. Krajobrazy austriackich Alp (1)

 

Do Kematen dojechać można z Innsbrucka oczywiście samochodem (około 10 minut jazdy) lub rowerem, a optymalnym rozwiązaniem wydaje się także skorzystanie z autobusu lub pociągu. Ja pociągiem dotarłem do Völs, skąd w drogę do Kematen wybrałem się pieszo. Do Innsbrucka wróciłem natomiast jednym z podmiejskich autobusów, które zapewniają tu całkiem sprawne połączenia między wszystkimi miejscowościami w regionie.

Tym, co zarówno w Kematen, jak również w innych okolicznych wioskach, przykuje Waszą uwagę, są z pewnością przepiękne górskie krajobrazy, które skradną niejedno serce! W centrum wioski warto przyjrzeć się także niezwykle zadbanym gospodarstwom, które bez wątpienia tworzą niepowtarzalny wiejski klimat tego miejsca. Znajduje się tu też dość charakterystyczny barokowy budynek kościoła oraz kilka obiektów wpisanych na listę ochrony dziedzictwa kulturowego.

Poniżej trochę zdjęć z mojego pobytu w Kematen in Tirol, zapraszam do obejrzenia!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *